wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Docinanie profili aluminiowych – 12 przydatnych wskazówek
Dodatkowe opcje przeglądania
Hity sklepowe
Opinie o produktach
Zmiana języka
PolskiAngielskiNiemieckiRosyjskiCzeski
Waluta
Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

 

Docinanie profili aluminiowych – 12 przydatnych wskazówek

Docinanie profili aluminiowych – 12 przydatnych wskazówek


Jeśli chcesz ukosować profil aluminiowy, możesz skorzystać z kilku opcji, aby osiągnąć swój cel. Precyzyjne cięcie jest ważne, jeśli chcesz połączyć ze sobą dwa profil LED aluminiowe lub chcesz połączyć się z innym materiałem za pomocą uciosu.

Dokładny kąt jest ważny podczas cięcia, ponieważ czyste rozwiązanie narożne można uzyskać tylko pod kątem 90 stopni za pomocą dwóch precyzyjnie skośnych profili. Ponieważ jednak materiał, jakim jest aluminium, ma również pewne szczególne cechy, nie można polecić każdej metody cięcia.

Cecha szczególna przycinania profilu aluminiowego na ukos


Aluminium posiada specjalne właściwości, które uzasadniają jego szerokie zastosowanie. Jest bardzo lekki w porównaniu do innych metali. Można go łatwo edytować. Jest stabilny wymiarowo i odporny na warunki atmosferyczne. Może być przetwarzany i poddawany recyklingowi w sposób przyjazny dla środowiska. Ma dobrą przewodność cieplną, a mimo swojej stabilności jest przyjemnie tania.

Niektóre właściwości aluminium utrudniają piłowanie


Dobra przewodność cieplna i niska temperatura topnienia są raczej niekorzystne dla piłowania, ponieważ metal może zacząć się topić przy nacięciach rozdzielających i może wystąpić wybrzuszenie materiału. Utlenianie materiału w kontakcie z powietrzem jest również niepożądane na krawędziach cięcia. Na materiale mogą pojawić się nieczyste krawędzie. Podczas cięcia należy pamiętać o kilku rzeczach, aby uzyskać czyste i atrakcyjne krawędzie cięcia. Aby zapewnić dobrą jakość cięcia, należy wziąć pod uwagę kilka punktów przy wyborze narzędzia i rodzaju cięcia.

Która piła nadaje się do cięcia profili aluminiowych


Do cięcia profili aluminiowych można użyć różnych pił. Odpowiednie są piły tarczowe i tarczowe lub piła do metalu. Zęby brzeszczotu muszą być proste i nie wolno używać brzeszczotów do uniwersalnego zastosowania. Powinieneś być w stanie ustawić dużą prędkość piły i ostrożny, powolny posuw. Zapobiega to nieprzyjemnemu wybrzuszaniu się materiału na krawędziach cięcia.

Wybierz płyn chłodzący


Chłodzenie podczas cięcia aluminium wpływa korzystnie na jakość cięcia. Nie używaj zalecanego czasem etanolu. W przypadku tego płynu chłodzącego istnieje ryzyko zapłonu. Emulsja jako płyn chłodzący jest bezpieczna w użyciu i chroni przed poparzeniem.

Każdy, kto używa etanolu, musi upewnić się, że opary nie zapalą się, gdy piła pracuje z dużą prędkością. Aby uzyskać dobre cięcie bez zadziorów io dokładnych wymiarach, potrzebujesz profesjonalnej piły i odpowiedniego miejsca pracy. Zaleca się ostrożność podczas używania emulsji chłodzącej na piłach tarczowych, gdzie emulsja może dostać się do wnętrza maszyny. Jest to niebezpieczne i należy tego unikać. Z płynem chłodzącym i ostrożnym podawaniem możesz wykonać nacięcia na aluminium.

Zwróć uwagę na czystość materiału


Jeśli chcesz przetwarzać aluminium, powinieneś dbać o skrupulatną czystość miejsca pracy i narzędzi. Każdy, kto chce w tym momencie zaoszczędzić, myli się z miarą. Aluminium jest dość wrażliwe na wióry innych metali lub na brudną powierzchnię roboczą, na której mogą znajdować się metalowe wióry innych metali. Rdza nalotowa lub wżery mogą wystąpić na aluminium, gdy wióry te wchodzą w reakcję z powierzchnią aluminium.

Zaplanuj dokładne cięcia


Za pomocą miernika można przycinać części aluminiowe. To dobry pomysł przy cięciu dużej ilości części. Jeśli wykonasz tylko kilka cięć, powinieneś otrzymać dokładną listę pomiarów, aby każde cięcie było idealnie dopasowane. Nawet powstawanie zadziorów na stykach oznacza opóźnienie czasowe. Musisz dokończyć części i usunąć zadziory. Dokładne cięcie i powolne podawanie zapewniają relaks osobom zaangażowanym.

Utrzymuj środowisko pracy w czystości podczas obróbki aluminium


Środowisko pracy musi być starannie utrzymywane w czystości. Ponieważ nawet najmniejsze części mogą reagować z aluminiową powierzchnią, należy zadbać o skrupulatnie czyste środowisko. Wióry z innych metali należy natychmiast usuwać. Również na narzędziach tnących nie mogą znajdować się żadne obce odpady. Najlepiej używać brzeszczotu tylko do aluminium.

Zaplanuj dalszą obróbkę profili aluminiowych


Dalszą obróbkę aluminiowego półfabrykatu należy rozważać nie tylko po tym, jak części zostały już wycięte. Należy podjąć odpowiednie środki w celu zapewnienia, że ​​zanieczyszczenie materiału nie prowadzi do wżerów lub uszkodzeń powierzchni. Trzeba już wiedzieć, jakie czynności wykonać z materiałem.
 

Przeprowadź jak najszybciej inne etapy pracy


Utlenianie szybko pojawia się na stykach, więc lutowanie lub spawanie części powinno być zorganizowane tak szybko, jak to możliwe. Nie chcesz produkować nieestetycznych części. Kolejne etapy przetwarzania zaplanowane w odpowiednim czasie zapobiegają utlenianiu interfejsów. Otrzymujesz ładne części, które są optycznie dobrej jakości.

Czystość w miejscu pracy to podstawa


Każdy, kto przetwarza aluminium, powinien zawsze zapewnić bardzo czyste miejsce pracy. Jak szybko to się dzieje, a kiedyś wysokiej jakości części są nagle porysowane i nieestetyczne z niedbalstwa. Profesjonalny wynik można uzyskać tylko dzięki profesjonalnym procesom. Bardzo czyste środowisko pracy skutecznie zapobiega zadrapaniom, których nie chcemy widzieć na nowym materiale.

Doświadczenie jest ważne przy cięciu aluminium


Istnieją warsztaty i usługodawcy, którzy specjalizują się w cięciu aluminium. Każdy, kto nie ma jeszcze doświadczenia z materiałem aluminium i chciałby zlecić ukosowanie niektórych części profilu aluminiowego, może po prostu zlecić wykonanie tego wyspecjalizowanym firmom.

Ponieważ tu jest problem na co dzień, ci eksperci mają odpowiednie narzędzia i perfekcyjne podejście do tych zadań. Możesz po prostu zamówić części i oszczędzić sobie konieczności przebudowy piły tarczowej.

Eksperci używają specjalnych środków antyadhezyjnych

Stosowanie mocnego chłodziwa jest ważne podczas cięcia profili. Możesz po prostu rzucić okiem na tę technikę od profesjonalistów. Wyniki są bardzo imponujące dzięki doświadczeniu ekspertów w cięciu i wykorzystaniu materiału.

Narzędzia i stanowiska robocze są używane wyłącznie do aluminium i dlatego są bezpieczne w użyciu do cięcia aluminium. Dzięki tym ekspertom możliwa jest szybka obróbka bez niespodzianek, a materiał jest chroniony.

Interesujące opcje


Wybór pozostaje ciekawą alternatywą dla samodzielnego krojenia. Możesz zamówić usługę i automatycznie nie będziesz mieć problemów z utlenieniem lub wypaczeniem materiału. Metoda separacji specjalną emulsją chłodzącą działa profesjonalnie.

Przejdź do strony głównej

Oświetlenie schodowe

Listwy LED, profil ledowy, profile LED

Lampki schodowe, oprawa schodowa

Czujnik ruchu schodowy, czujnik ruchu i zmierzchowy

Taśmy ledowe, ledy do pokoju

Zasilacze LED

Oprawy sufitowe, oczka sufitowe

Ściemniacz LED, sterownik led

01234
0
Sklep internetowy shopGold
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu