wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Oświetl stopnie schodowe
Dodatkowe opcje przeglądania
Hity sklepowe
Opinie o produktach
Zmiana języka
PolskiAngielskiNiemieckiRosyjskiCzeski
Waluta
Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

 

Oświetl stopnie schodowe

Oświetl stopnie schodowe


Schody zyskują nie tylko stylowy efekt dzięki dekoracyjnemu oświetleniu. Wzbogacą architektonicznie budynek lub ogród szykownym oświetleniem. Należy używać różnych źródeł światła, aby zapewnić, że stopnie są zawsze dobrze widoczne w ciemności i nikt nie zostanie ranny. Podczas konsultacji dowiesz się również, które oświetlenie schodowe najlepiej sprawdzi się w konkretnym przypadku.

Różnorodne oświetlenie schodowe

Kinkiety jako płaskie źródło światła


Kinkiety mogą zapewnić płaskie oświetlenie w odległości kilku kroków, nie pozostawiając żadnego kroku w ciemności. Ważne, aby świeciły bez oślepiania i docierały do ​​wszystkich zakamarków schodów. Oprawy można zaprojektować bardzo płasko, dzięki czemu można je zamontować na ścianie na wysokości głowy i nie przeszkadzać przechodzącym osobom. Dyfuzor może zapewnić, że takie kinkiety nie będą oślepiać.

Reflektory jako kinkiety


Jeśli chcesz użyć grzejników lub spotów, upewnij się, że nie ma olśnienia. Musisz upewnić się, że wszystkie stopnie są przesłonięte światłem, a początek i koniec schodów są dobrze widoczne, aby nikt nie wchodził w pustkę. Bezpieczeństwo na schodach jest gwarantowane tylko przy wystarczającym rozsyle światła.

Światła sufitowe


Lampy sufitowe można wykorzystać również do oświetlenia schodów. Można je montować odpowiednio na górze i na dole schodów. W przypadku schodów kręconych lub częściowo kręconych należy zadbać o to, aby wszystkie stopnie były przesłonięte światłem. W przypadku tych lamp należy również zapewnić nieoślepiające światło.

Systemy oświetlenia szynowego i kablowego


Dzięki zastosowaniu systemów szynowych lub kablowych na klatce schodowej masz możliwość zamontowania lampy dokładnie w miejscu najkorzystniejszym dla oświetlenia. Aby bezpiecznie oświetlić schody, możesz spróbować prawidłowego ustawienia lampy po naprężeniu linki lub zamontowaniu szyny.

Elastyczne wykorzystanie świateł i tylko jedno źródło zasilania należy zaplanować


Jest to bardzo praktyczne w przypadku systemów szynowych lub kablowych, ponieważ zastosowanie poszczególnych lamp jest elastyczne, a zasilanie jest gwarantowane tylko z jednego źródła zasilania. Nie musisz wiedzieć, kiedy zaczniesz budować schody, gdzie i nad jakim stopniem mają wisieć światła, a po instalacji możesz dokonać korekty zgodnie z wrażeniami wizualnymi.

Oświetlenie za pomocą lamp obrazowych lub wpuszczanych kinkietów


Oprawy oświetlające obrazy lub osadzone bezpośrednio w ścianie stanowią piękną integrację z architekturą lub dekoracją ścienną. Za pomocą tych metod można uzyskać bardzo harmonijne i wyrafinowane oświetlenie klatki schodowej. Do tych lamp należy również dołączyć dyfuzor, aby zapobiec oślepianiu w kierunku schodów. Podczas budowy powłoki należy zwrócić uwagę na gniazda zasilania poszczególnych świateł.

Oświetlenie poszczególnych stopni


Jeśli chcesz samodzielnie oświetlić schody, możesz zastosować oświetlenie wpuszczane lub taśmy LED. Nieoślepiające światło, które nie może być zbyt jasne, bardzo wyraźnie pokazuje poszczególne stopnie i ich wymiary. Jeśli światło jest zbyt jasne, nie można już prawidłowo ocenić efektu powierzchni. Wtedy może się zdarzyć, że w optyce etapy zlewają się ze sobą. Tutaj zbyt wiele dobrego jest znowu niebezpieczne. Ważne jest, aby podczas budowy skorupy zwrócić uwagę na zasilanie lub przełączyć się na warianty bateryjne.

Zaleta pasków LED


Taśmy LED oferują bardzo energooszczędne oświetlenie, które można zapewnić za pomocą transformatora 12 V lub zasilania bateryjnego. Koszt oświetlenia schodów jest niewielki.

Wiszące światła na klatce schodowej


Jeśli chcesz oświetlić spiralne schody, możesz to osiągnąć dzięki wiszącym lampom umieszczonym na różnych wysokościach. Wygląda to bardzo atrakcyjnie i zapewnia odpowiednie oświetlenie całej klatki schodowej. Ważne jest tutaj prawidłowe ustawienie świateł, aby w efekcie uwzględnić początek i koniec schodów. Zasilanie jest możliwe tylko przez jedno przyłącze zasilania.

Oświetlić balustrady


Oświetlenie z paskami LED na poręczy zapewnia bezpieczeństwo na całej długości klatki schodowej. Energooszczędna i możliwa również przy zasilaniu bateryjnym lampa LED oferuje przyjazną dla środowiska wersję, którą można stosować zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz.

Oświetlenie zewnętrzne


Do oświetlenia schodów zewnętrznych można podchodzić różnymi strategiami. Istnieją również do tego celu lampy odporne na warunki atmosferyczne, które montuje się w podobny sposób jak lampy przeznaczone do użytku w pomieszczeniach.

Słupy oświetleniowe lub lampy na cokole do oświetlenia zewnętrznego


Lampy podłogowe w różnych kształtach mogą być również wykorzystywane do zewnętrznego oświetlenia schodów. Od użytkownika zależy, czy umieści kilka lamp bezpośrednio przy schodach, czy też jednym światłem zaakcentuje początek i koniec krótkiego biegu schodów.

Kinkiety zewnętrzne z technologią solarną i bez


W przypadku kinkietów zewnętrznych można użyć modeli z technologią solarną lub użyć zwykłego źródła prądu z domu. Lampy można kupić w różnych wersjach, obrotowe źródło światła to dobry pomysł na precyzyjne ustawienie światła. Technologia słoneczna jest metodą przyjazną dla środowiska, ale ma tę wadę, że może nie mieć wystarczającej ilości energii na całą noc. To zależy od tego, jak długo i jak często oświetlenie jest potrzebne.

Oprawy ścienne do wbudowania do bezpośredniego oświetlenia schodów zewnętrznych


Kinkiety wpuszczane można zamontować tuż przy schodach. Zapewniają dobre oświetlenie schodów przy zastosowaniu na wysokości kostek i nad każdym stopniem. Ponieważ nie wystają na stopnie, nie ma ryzyka potknięcia się.

Oświetlenie można włączyć na kilka sposobów


Oświetlenie można włączyć na kilka sposobów. Musisz zacząć od częstotliwości korzystania i osób, które korzystają ze schodów. Aby zapewnić bezpieczeństwo, lepiej postawić na automatyczne metody przełączania podczas korzystania ze schodów przez dzieci lub osoby starsze.

Włączanie oświetlenia przez czujniki ruchu


Instalując światła wyposażone w czujniki, masz lepszą kontrolę nad bezpieczeństwem użytkowania, także dla dzieci i osób starszych. Światła włączają się automatycznie podczas schodzenia po schodach i wyłączają się ponownie po przerwie. Zapobiega to również niepotrzebnemu pozostawianiu włączonego oświetlenia przez całą noc. Jeśli pracujesz z tą metodą, powinieneś pozwolić wolniejszym członkom rodziny na dostosowanie czasu świecenia. Możesz to sprawdzić podczas testu i dodać trochę czasu, aby być po bezpiecznej stronie.

Przełączniki na obu końcach schodów


Oświetleniem można również sterować za pomocą przełączników na obu końcach schodów. Wszędzie tam, gdzie dorośli chodzą po schodach, to wystarczy.

Przejdź do strony głównej

Oświetlenie schodowe

Listwy LED, profil ledowy, profile LED

Lampki schodowe, oprawa schodowa

Czujnik ruchu schodowy, czujnik ruchu i zmierzchowy

Taśmy ledowe, ledy do pokoju

Zasilacze LED

Oprawy sufitowe, oczka sufitowe

Ściemniacz LED, sterownik led

01234
0
Sklep internetowy shopGold
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu