wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Schody klejowe – wybór materiałów, izolacji i nie tylko
Dodatkowe opcje przeglądania
Kontakt
Hity sklepowe
Opinie o produktach
Zmiana języka
PolskiAngielskiNiemieckiRosyjskiCzeski
Waluta
Chmura tagów

Schody klejowe – wybór materiałów, izolacji i nie tylko

Schody klejowe – wybór materiałów, izolacji i nie tylko


Kiedy dom jest remontowany, schody nie powinny być zaniedbywane. Często na schodach znajdują się wyraźne ślady stóp, które nadają schodom stary, zaniedbany wyraz. Istnieje kilka sposobów, aby nadać schodom świeży wygląd. W tym celu nie jest również konieczna zmiana trepów. Dziś możesz przykleić stopnie, a tym samym zapewnić wspaniały nowy wygląd.

Czym można łączyć schody?


Istnieje wiele materiałów, które można wykorzystać do przyklejenia schodów. Pozwala to na wybór pokrycia schodów w sposób, który najlepiej pasuje do Własnego stylu życia i osobistego gustu.

Żywe kolory dobre z wykładziną na schodach


Na przykład możesz zdecydować się na dywan, który można przykleić do stopni. Jeśli cały salon jest wyłożony wykładziną, dywan może również harmonijnie pasować do schodów. Można osiągnąć ciepłą, domową atmosferę, a dywan jest przyjemny również podczas schodzenia po schodach bosymi stopami. 

Dywan pochłania również dźwięk, dzięki czemu nie ma uciążliwości ze strony kroków na schodach. Oferuje również antypoślizgową powierzchnię, która może przyczynić się do bezpieczeństwa schodów.

Laminat - Praktyczny i elegancki


Masz drewnianą podłogę ułożoną w salonie, więc chciałbyś kontynuować ten sam wygląd na schodach. Laminat to wspaniały sposób na ożywienie brzydkich schodów. Materiał wykonany jest głównie z drewna i dostępny jest w wielu odcieniach i wzorach. Możesz więc doskonale skoordynować go z wykładziną podłogową w salonie. Laminat na schodach bardzo dobrze komponuje się również z parkietem. 

Laminat można przykleić do dowolnego pokrycia schodów. W tym celu w specjalistycznych sklepach oferowane są specjalne kleje, dzięki którym można uzyskać mocne trzymanie. Jedną z zalet laminatu są jego właściwości łatwe w pielęgnacji. Brud można łatwo usunąć poprzez wilgotne wycieranie, a podłoga oferuje wygląd drewna, ale nie wymaga zaawansowanej konserwacji znanej z drewnianych podłóg.

Podwojenie drewnianych schodów


Stare schody z drewnianymi stopniami można przywrócić do kształtu, umieszczając nowe drewniane deski nad starymi schodami, które w dużej mierze ją imitują. W większości przypadków jednak nie stosuje się tu kleju, nowe schody są przykręcane do starej drewnianej podłogi. Taki sposób renowacji klatki schodowej pozwala zachować pierwotny charakter klatki schodowej.

Piękna płytka do stopni betonowych


Za pomocą schodów wykonanych z betonu można również przymocować płytki. Są one również łatwe w utrzymaniu i mogą pozostać tak piękne, jak nowe przez wiele lat.  Obecnie istnieje duży wybór płytek, które nadają się jako pokrycie schodów. 

Możesz zdecydować się na subtelne monochromatyczne płytki, dzięki którym możesz uzyskać elegancki wygląd. Istnieje jednak również wiele płytek w piękne wzory, dzięki którym ciekawe akcenty można również ustawić na schodach.


Przyklej kompletne schody lub tylko schody


Przy otwartych schodach renowacja jest łatwiejsza, ponieważ istnieją tylko schody, które należy przykleić. Przy zamkniętych schodach musisz zdecydować, czy chcesz tylko przykleić stopnie, czy również chcesz wyremontować stopnie w tym samym czasie. 

Warto przyjrzeć się bliżej schodom. Jeśli stopnie  są nadal w bardzo dobrym stanie, niekoniecznie muszą być klejone. Należy jednak również pamiętać, że na ogólne wrażenie schodów można negatywnie wpłynąć, jeśli stopnie wyglądają na stare i zużyte w przeciwieństwie do innych stopni.

Należy również zwrócić uwagę na to, w jaki sposób nowa powierzchnia, którą chcesz przykleić na schodach, pasuje do starych stopni. Jeśli zdecydujesz się na nowy wygląd schodów, możliwe jest, że nowa podłoga i stare stopnie nie tworzą dobrej harmonii. 

Dlatego w większości przypadków warto podjąć decyzję o przyklejeniu stopni w tym samym czasie, co kroki. Wynik z pewnością będzie bardziej atrakcyjny i ostatecznie nie będziesz rozczarowany pracą.


Co należy wziąć pod uwagę podczas klejenia schodów?


Przygotowanie schodów jest ważne, jeśli chcesz osiągnąć dobry wynik w klejeniu. Aby to zrobić, wszystkie stare pokrycia, farby lub lakiery muszą najpierw zostać usunięte. Jeśli schody są uszkodzone, należy je najpierw naprawić, zanim nowe pokrycia będą mogły zostać przyklejone .

Jeśli schody mają być pokryte porowatym podłożem, takim jak drewno lub kamień naturalny, zaleca się nałożenie podkładu przed klejeniem. W przeciwnym razie możliwe jest, że stopień schodów pochłania klej i nie powstaje wystarczająca przyczepność. Przy bardzo porowatym podłożu może się nawet zdarzyć, że klej przesączy się jeszcze bardziej później. 

Następnie nowa powierzchnia szybko się rozpuszcza. Klej jest następnie nakładany na podkład, który należy chemicznie dopasować do podkładu. Z reguły stosuje się klej dwuskładnikowy o dużej sile klejenia, który mocno utrzymuje nową powłokę na stopniach.
 

Nowoczesne taśmy led do schodów


Podczas remontu schodów warto przyjrzeć się oświetlenie schodowe i ewentualnie je poprawić. Należy mieć świadomość, że dobrze oświetlone schody zwiększają bezpieczeństwo na schodach. Zamiast polegać na konwencjonalnym oświetleniu, powinieneś spojrzeć na nowoczesne paski LED, które możesz po prostu przykleić na schodach.

Taśma LED to samoprzylepna taśma pokryta różnymi małymi lampami LED. Są bardzo elastyczne i można je łatwo dostosować do kształtu stopni lub ścian. Ponieważ paski muszą być tylko przyklejone, taka poprawa oświetlenia schodów może być  przeprowadzona bez większych problemów.

Istnieją dwa sposoby mocowania pasków LED do schodów. Paski można umieścić na spodnich stronach schodów i kąpać każdy stopień w miękkim, nieoślepiającym świetle. Można jednak również zamontować paski LED na ścianie nad każdym stopniem. Dzięki temu przebieg klatki schodowej jest łatwo rozpoznawalny, a schody są bezpieczne w użytkowaniu nawet w ciemności. 

Jednak paski LED nie tylko przynoszą przewagę w oświetleniu schodów z funkcjonalnego punktu widzenia. Są również bardzo stylowym elementem, który może w spektakularny sposób zainscenizować architekturę klatki schodowej i wizualnie wzbogacić pomieszczenie.
 

Przejdź do strony głównej

Oświetlenie schodowe

Listwy LED, profil ledowy, profile LED

Lampki schodowe, oprawa schodowa

Czujnik ruchu schodowy, czujnik ruchu i zmierzchowy

Taśmy ledowe, ledy do pokoju

Zasilacze LED

Oprawy sufitowe, oczka sufitowe

Ściemniacz LED, sterownik led

Zobacz nasze nowości

01234
0
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu