wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Wykonanie schodów – z indywidualną okładziną
Dodatkowe opcje przeglądania
Kontakt
Hity sklepowe
Opinie o produktach
Zmiana języka
PolskiAngielskiNiemieckiRosyjskiCzeski
Waluta
Chmura tagów

Wykonanie schodów – z indywidualną okładziną

Wykonanie schodów – z indywidualną okładziną

 

Jeśli schody mają być budowane lub remontowane od podstaw, potrzebujesz schodów, które dokładnie pasują. W większości przypadków oznacza to, że stolarz musi zostać wyznaczony do zmierzenia kroków, a następnie ich wykonania. Dziś jednak istnieje inna możliwość. Niektóre firmy oferują schody na zamówienie, które można zamówić online. Z reguły można osiągnąć oszczędności, z których cieszy się podczas remontu.

 

Samodzielnie wyremontuj schody za pomocą niestandardowych stopni

 

Jeśli możesz zaoszczędzić koszty dla rzemieślników, całkowite koszty renowacji można znacznie zmniejszyć.  Jeśli potrzebne są nowe schody, należy oczywiście wykonać niestandardowe prace. Drewno musi być cięte, aby idealnie pasowało do schodów. Jako rzemieślnik hobbystyczny zwykle nie masz ani niezbędnej wiedzy, ani odpowiednich narzędzi.

 

Dobrym rozwiązaniem jest wykonanie schodów z drewna na zamówienie. Zapewnia to wysokiej jakości przetworzone kroki, które są gotowe do montażu. Aby przymocować stopnie do schodów, wymagana jest tylko niewielka umiejętność, a praca może być wykonywana bez żadnych problemów. Jeśli chcesz przeprowadzić remont klatki schodowej we własnym zakresie, najlepiej szyte na to schody szyte na miarę.

 

Dlaczego schody drewniane?

 

Prawdziwe drewno zawsze tworzy domową, ciepłą atmosferę, a jednocześnie wygląda szlachetnie. Dlatego schody są również prawdziwym drewnem ulepszeniem domu. Ponadto drewno ma tę zaletę, że pasuje do każdego stylu życia. Wybierając rodzaj drewna lub stosując bejcę, można określić kolor stopni, aby kroki można było bezproblemowo zintegrować z istniejącymi koncepcjami pomieszczeń.

 

Naturalne materiały są dziś po raz kolejny bardzo poszukiwane. Nawet w nowoczesnych pomieszczeniach drewno jest zatem materiałem, który zawsze wygląda odpowiednio i pięknie. Z drewnianymi stopniami masz więc zawsze rację. Drewniane stopnie stanowią doskonały sposób na ulepszenie starych schodów.

 

Schody wykonane z wielu rodzajów drewna

 

Wybór rodzaju drewna na schody jest ważną decyzją. Różne rodzaje drewna mają różne kolory i słoje, które znacząco wpływają na charakter klatki schodowej. Jeśli zamówisz schody, masz duży wybór różnych rodzajów drewna. Od jasnych lasów, takich jak sosna i buk, po ciemny orzech lub mahoń, można wybrać drewno, które dobrze pasuje do stylu domu. Zwłaszcza jeśli drewniana podłoga jest również zainstalowana w salonie, należy dokładnie skoordynować drewno do stopni z podłogą.

 

Na trwałość i odporność schodów wpływa również wybór rodzaju drewna. Jeśli zdecydujesz się na krok wykonany z sosny lub modrzewia, otrzymasz miękkie drewno, ponieważ z czasem się zużyje. Jeśli natomiast zdecydujesz się na dąb lub teak, otrzymasz odporne stopnie wykonane z twardego drewna, które mogą pozostać piękne przez dziesięciolecia.

 

Wybór rodzaju drewna to oczywiście również kwestia ceny. Samodzielnie ustalasz sobie budżet podczas remontu i dlatego lubisz kupować tanio. Krok wykonany z orzecha włoskiego lub wenge może kosztować dwa razy więcej niż krok wykonany z sosny. Schody wykonane z dębu mogą stanowić kompromisowe rozwiązanie. Drewno jest piękne i trwałe, a stopnie są dostępne w średnim przedziale cenowym.

 

Określanie dokładnych wymiarów i kształtu krawędzi

 

Przed zamówieniem stopni ważne jest, aby dokładnie zmierzyć schody, aby nowe stopnie idealnie pasowały. Głębokość, długość i szerokość kroku muszą być określone i ważne jest, aby wybrać również pożądaną grubość kroku.

 

Również z krawędzią kroku masz wybór. Schody są dostępne z zaokrągloną krawędzią lub z fazowaną lub złamaną krawędzią. Przy zakupie wskazane jest również zwrócenie uwagi na to, czy drewno zostało już poddane obróbce. Schody mogą być olejowane lub poplamione. Jeśli etapy nie są objęte, musisz wykonać tę pracę samodzielnie później. Olej, plamy i glazura pomagają chronić stopnie przed wilgocią i innymi wpływami środowiska i są ważne dla osiągnięcia długiego okresu przydatności do spożycia.

 

Drewno jest naturalnym materiałem zawierającym gałęzie i pęknięcia. Podkreślają one naturalny charakter maty i zapewniają, że każda klatka schodowa jest wyjątkowa. Tutaj również znajdziesz różne opcje przetwarzania. W większości przypadków te naturalne defekty są cementowane w ciemności, dzięki czemu są wyraźnie widoczne, ale powstaje powierzchnia odblaskowa. Jeśli jednak zależy Ci na charakterystycznych, rustykalnych schodach, możesz również zamówić schody z otwartymi gałęziami i w ten sposób uzyskać specjalny efekt projektowy.

 

Planowanie i oświetlenie schodów

 

Ponieważ klatka schodowa jest odnowiona, nadszedł czas, aby raz sprawdzić oświetlenie. Schody zawsze stwarzają ryzyko wypadków w domu, a zwłaszcza wieczorem możesz się szybko potknąć, jeśli nie zobaczysz, gdzie wchodzisz po słabo oświetlonych schodach. Dlatego rozsądna koncepcja oświetlenia jest ważnym punktem do wdrożenia podczas remontu.

 

Istnieje kilka sposobów oświetlania schodów. Oprawy ścienne, które są ślepo ekranowane, należą do klasycznych rozwiązań. Istnieją małe kinkiety w wielu wzorach, dzięki czemu piękne modele można znaleźć dla każdego stylu wyposażenia.

 

Sprytnym rozwiązaniem są nowoczesne taśmy LED, które można zamontować albo pod dowolnym stopniem schodów, albo na ścianie nad każdym stopniem. Paski są samoprzylepne i dlatego są szczególnie łatwe w montażu. Możesz doskonale oświetlić każdy krok i nadać klatce schodowej wysoki stopień bezpieczeństwa.

 

Jednak oświetlenie schodów to coś więcej niż tylko środek ostrożności. Dzięki paskom LED można uzyskać świetny efekt, który nadaje pomieszczeniu wyjątkową atmosferę. Dzięki oświetleniu schodów schody wydają się kurczyć i mogą stać się centralnym punktem w pokoju. Paski LED charakteryzują się również bardzo niskim poborem mocy, dzięki czemu można cicho włączać światło schodów przez całą noc.

 

Wynik

 

Kiedy nadszedł czas na remont schodów, istnieje kilka opcji. Na przykład możesz przykleić brzydkie schody i ponownie je uatrakcyjnić. Jednak solidny drewniany stopień oferuje wygląd, który trudno przewyższyć. Jeśli masz schody wykonane na miarę z drzewa, projekt renowacji można przeprowadzić łatwo i wysokiej jakości.

 

 


Przejdź do strony głównej

Oświetlenie schodowe

Listwy LED, profil ledowy, profile LED

Lampki schodowe, oprawa schodowa

Czujnik ruchu schodowy, czujnik ruchu i zmierzchowy

Taśmy ledowe, ledy do pokoju

Zasilacze LED

Oprawy sufitowe, oczka sufitowe

Ściemniacz LED, sterownik led

Zobacz nasze nowości

01234
0
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu