wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » Oświetlenie klatki schodowej – połącz efekt z funkcjonalnością
Zmiana języka
PolskiAngielskiNiemieckiRosyjskiCzeski
Waluta
Kontakt
Hity sklepowe
Opinie o produktach
Statystyka
  • Aktualnie klientów na stronie: 2
  • Sklep odwiedziło: 2811849 klientów
  • Sklep działa od: 10-10-2010
Chmura tagów

Oświetlenie klatki schodowej – połącz efekt z funkcjonalnością

Bez względu na to, czy klatka schodowa znajduje się w budynku jednorodzinnym, czy w wielorodzinnym, powinna być odpowiednio oświetlona. Warto przy tym pamiętać, że jest to niejako wizytówka budynku, oświetlenie powinno więc być zarówno użyteczne, jak i estetyczne.

 

Klatka schodowa powinna być przede wszystkim oświetlona tak, by każdemu użytkownikowi umożliwiała swobodne i bezpieczne poruszanie się po niej. Dlatego też od pewnego czasu w nowoczesnym budownictwie można zaobserwować powolne odchodzenie od tradycyjnego oświetlenia na rzecz oświetlenia led, które daje praktycznie nieograniczone możliwości aranżacyjne. Co więcej, jest to rozwiązanie długowieczne, trwałe i energooszczędne – raz zamontowane oświetlenie led funkcjonuje bezawaryjnie nawet przez wiele lat.

 

Każdy stopień podświetlony

 

Przy wykorzystaniu taśm i diod led można stworzyć oświetlenie schodowe, które zapewni bezpieczeństwo poruszania się po klatce schodowej, a jednocześnie stworzy we wnętrzu niepowtarzalny charakter. Wystarczy zamontować taśmy led na każdym stopniu prowadzącym na kolejne piętro. Taśmy dostępne są w wielu wersjach zarówno pod względem rozmiaru, jak i kolorystyki, dzięki czemu bez problemu można dobrać oświetlenie idealnie dopasowane do potrzeb danego wnętrza.

 

Inteligentne rozwiązania oświetleniowe

 

Oświetlenie led zapewnia odpowiednią ilość światła w każdym miejscu, co odróżnia taki rodzaj światła od tradycyjnych lamp. Co więcej, oświetlenie led działa w zestawieniu z bardzo wrażliwymi czujnikami oraz sterownikiem. Można je zaprogramować tak, by włączało się tylko wtedy, gdy ktoś korzysta ze schodów. W pozostałym czasie diody led mogą świecić się słabiej. Dzięki oświetleniu led można uzyskać nie tylko ciekawy efekt aranżacyjny, ale również spore oszczędności. Jest ono bowiem wysoce energooszczędne i nawet przy pełnym, mocnym oświetleniu pobiera ono z sieci energetycznej niewiele energii.

 

Efektowne oprawy schodowe

 

Ciekawym uzupełnieniem oświetlenia samych schodów mogą być efektowne oprawy montowane w ścianie klatki schodowej. Oprawy również oparte są na świetle led oraz na inteligentnych sterownikach. Ich wielką zaletą jest jednak także niebanalny wygląd. Nowoczesne oprawy dostępne są w wielu wzorach, stylach i kolorach, dzięki czemu można je bez problemu dopasować zarówno do wnętrza klasycznego, jak i nowoczesnego. Sprawdzą się nie tylko na schodach, ale również jako uzupełnienie oświetlenia każdego pomieszczenia.

 

Decydując się na oprawy schodowe możemy wybrać zarówno kolor światłą, jak i intensywność oświetlenia. Niektóre oprawy można w ścianie zamontować tak, że nie będzie widoczne jedynie światło, a jego źródło będzie ukryte. Ciekawym rozwiązaniem aranżacyjnym są również różnego rodzaju przesłony, które sprawiają, że światło na klatce schodowej jest delikatnie przytłumione i rozproszone. Zapewnia bezpieczeństwo poruszania się na schodach, a jednocześnie tworzy we wnętrzu unikalny, nieco kameralny nastrój.

 

TU ZNAJDZIESZ SZUKANE PRODUKTY
- KLIKNIJ W CZERWONY NAPIS


Przejdź do strony głównej
01234
0
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl