wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Oświetlenie schodowe ▷ Bezpieczne, stylowe i dekoracyjne
Dodatkowe opcje przeglądania
Kontakt
Hity sklepowe
Opinie o produktach
Zmiana języka
PolskiAngielskiNiemieckiRosyjskiCzeski
Waluta
Chmura tagów

Oświetlenie schodowe ▷ Bezpieczne, stylowe i dekoracyjne

Decydując się na budowę nowego domu lub kupno i remont starego, należy wziąć pod uwagę wiele rzeczy. Nawet najdrobniejsze szczegóły muszą być dobrze dopracowane, aby być zadowolonym z efektu końcowego i nie wydawać pieniędzy na marne. Na przykład oświetlenie na klatce schodowej.

Dlaczego warto zwracać uwagę na odpowiednie oświetlenie?


Z jednej strony różne warunki oświetleniowe tworzą różne nastroje i wprowadzają do pomieszczenia inną atmosferę. Należy to wziąć pod uwagę, jeśli dom jest urządzony w określonym stylu, ponieważ nie każde światło harmonizuje z każdym stylem umeblowania i może tworzyć niewygodny kontrast.

Jest też aspekt bezpieczeństwa, ponieważ przy braku odpowiedniego oświetlenia na schodach wzrasta ryzyko upadku lub przeoczenia stopnia. Szczególnie, gdy w domu są dzieci lub osoby starsze, należy zachować ostrożność, aby uniknąć wypadków.

 

Różne opcje oświetlenia

 

światła sufitoweKlasycznym wariantem oświetlenia schodów jest montaż lamp sufitowych, które świecą pionowo na schodach i w ten sposób optymalnie oświetlają stopnie, aby nie można ich było przeoczyć. Możesz zdecydować się na lampy wiszące lub lampy wpuszczane, które mogą być oparte na stylu przedpokoju lub domu.

kinkietyW przypadku kinkietów lampy są wbudowane bezpośrednio w ścianę boczną, dzięki czemu oświetlają stopnie poziomo. Tutaj masz możliwość wyboru lamp wbudowanych lub przykręcanych do ściany. Należy pamiętać, że lampy nie są zbyt jasne, w przeciwnym razie mogą oślepić wspinającą się osobę, zwiększając w ten sposób ryzyko upadku z powodu niewłaściwego oświetlenia schodów.
 

oświetlenie schodoweTrzecią opcją jest oświetlenie schodów, w którym lampy są ustawione równolegle do stopni i dzięki temu oświetlają je bezpośrednio. Lampy są umieszczane przy każdym stopniu na wysokości kostek lub co dwa lub trzy kroki. Ta opcja jest bardzo odpowiednia, ponieważ bezpośrednio oświetla stopnie, a tym samym zmniejsza ryzyko wypadków.

czujnik ruchuZdecydowanie warto rozważyć czujnik ruchu. To czujnik, który w zależności od tego, gdzie jest zainstalowany, rejestruje ruchy, a następnie włącza światło. Inwestycja ta jest szczególnie opłacalna w prywatnych gospodarstwach domowych, ponieważ zapewnia bezpieczeństwo nawet w nocy, np. jeśli ktoś nie chce zapalać dużego światła, aby zejść po schodach. Z tego powodu czujnik ruchu doskonale sprawdza się w połączeniu z oświetleniem stopni, ponieważ włączają się one po zarejestrowaniu ruchu.

Należy zauważyć, że lampy można również łączyć. Na przykład można zainstalować oświetlenie schodowe, które jest wyposażone w czujnik ruchu i jest w ten sposób aktywowane. Jednocześnie możesz również zawiesić lampę sufitową, która włącza się tylko po naciśnięciu włącznika światła, dzięki czemu nie musisz włączać dużego światła w nocy, ponieważ masz oświetlenie schodów.

Detektor ruchu zmniejsza również zużycie energii, ponieważ oświetlenie schodów nie pali się w sposób ciągły, a jedynie po wcześniejszym zarejestrowaniu ruchu.

 

umiejscowienie lampPodczas ustawiania lamp sufitowych i ściennych istnieje wiele różnych sposobów ich mocowania.
Oświetlenie teatralne
Tutaj lampy sufitowe są przymocowane w rzędzie i w ten sposób oświetlają schody w linii. Powstające światło przypomina oświetlenie teatralne i dlatego ma swoją nazwę.

W tej opcji odpowiednie są zarówno lampy wbudowane bezpośrednio w sufit, jak i wąskie lampy wiszące. Należy wziąć pod uwagę rozmiar lamp wiszących, ponieważ mogą one wyglądać na zbyt zgniecione, jeśli klosze są zbyt duże.

Galeria OświetleniaTa aranżacja jest dla tych, którzy chcą czegoś bardziej zabawnego i artystycznego. Tutaj lampy na ścianie układają się w plątaninę. Oznacza to, że nie są one umieszczone w regularnej odległości lub na tej samej wysokości, ale możesz o tym twórczo decydować. W tym stylu światło pełni również funkcję dekoracji.
 

Struktura i architekturaTen styl jest swego rodzaju hybrydą dwóch poprzednich wyborów, ponieważ łączy dekorację z porządkiem. Tutaj, na przykład, lampy są zawieszone w tej samej odległości, ale są również zawieszone w przesunięciu lub lampy są ustawione w różnych rzędach. Docelowo jako przewodnik służy np. wysokość osoby wspinającej się po schodach. Na przykład, jeśli zawsze chcesz, aby lampy znajdowały się na wysokości ramion osoby, otrzymujesz wzór naprzemienny.

Nadaje to oświetleniu element architektoniczny i nadaje ścianie nieco więcej struktury, co oznacza, że ​​pełni również funkcję elementu dekoracyjnego.

 

ŚwiatłoIstnieją również różne opcje, jeśli chodzi o światło. Z jednej strony można zastosować energooszczędną lampę, która po włączeniu trochę się rozjaśnia. Z kolei inne żarówki osiągają maksymalną jasność zaraz po włączeniu, co oznacza, że ​​pomieszczenie jest optymalnie oświetlone od razu, ale jednocześnie te żarówki również zużywają więcej energii, czego warto w miarę możliwości unikać .

Możesz także wybierać pomiędzy światłem białym, żółtym i kolorowym.
W przypadku kolorowego światła należy jednak zauważyć, że może to nie zapewniać wystarczającej ilości światła, a zatem nie zapewnia wymaganego bezpieczeństwa. Jeśli nadal decydujesz się na użycie kolorowego światła, powinieneś połączyć je na przykład z jasnymi światłami schodkowymi, aby mieć zarówno kreatywny aspekt kolorowy, jak i bezpieczeństwo, że nie przeoczysz żadnych kroków.

Niezależnie od tego, czy jest biały, czy żółty, oba kolory zapewniają wystarczającą ilość światła, ale tworzą inną atmosferę.

Białe światło jest chłodniejsze i dlatego ma nieco bardziej nowoczesny wygląd, dlatego powinno być również stosowane do schodów, które są udekorowane w nowoczesny sposób, aby zachować styl.
Z drugiej strony żółte światło tworzy przytulną atmosferę i może być dobrze wykorzystane w połączeniu ze stylem boho lub stylem wiejskim, aby stworzyć przytulną atmosferę.

 

WniosekObecnie istnieje wiele różnych opcji oświetlenia schodów, ale zawsze należy pamiętać o dwóch kwestiach.

Po pierwsze aspekt bezpieczeństwa, bo nawet jeśli piękne lampy i piękne światło są świetnym elementem dekoracyjnym, to w ostatecznym rozrachunku są po to, by optymalnie oświetlić klatkę schodową i zapewnić, że nie spadniesz, bo nie widziałeś schody.
Drugim aspektem jest nastrój, który tworzy się poprzez odpowiednie rozmieszczenie lamp. Powinno to iść w parze ze stylem wyposażenia domu lub klatki schodowej.

Przejdź do strony głównej

Oświetlenie schodowe

Listwy LED, profil ledowy, profile LED

Lampki schodowe, oprawa schodowa

Czujnik ruchu schodowy, czujnik ruchu i zmierzchowy

Taśmy ledowe, ledy do pokoju

Zasilacze LED

Oprawy sufitowe, oczka sufitowe

Ściemniacz LED, sterownik led

Zobacz nasze nowości

01234
0
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu