wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Połączenia schodowe
Dodatkowe opcje przeglądania
Hity sklepowe
Opinie o produktach
Zmiana języka
PolskiAngielskiNiemieckiRosyjskiCzeski
Waluta
Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

 

Połączenia schodowe

Oświetlenie schodów pod wieloma względami różni się od oświetlenia innych wnętrz w mieszkaniu. Przede wszystkim, na schodach trudno jest zapewnić prawidłowe oświetlenie całej powierzchni za pomocą tradycyjnych źródeł światła. Nic więc dziwnego, że na klatkach schodowych coraz częściej pojawiają się instalacje oświetleniowe oparte na technologii LED.

 

Aby oświetlenie schodowe działało sprawnie i niezawodnie, konieczne jest wykonanie instalacji elektrycznej, dostosowanej do indywidualnych potrzeb konkretnego oświetlenia. Można w tym celu zatrudnić profesjonalną ekipę, jednak przy odrobinie umiejętności możliwe jest również samodzielne wykonanie instalacji. Modyfikacja i rozbudowa instalacji elektrycznej w naszym domu należy wyłącznie do nas, nie ma więc obaw, że wchodzimy w kompetencje elektrowni. Własność dostawcy prądu kończy się wraz ze skrzynką z licznikiem oraz zabezpieczeniem prądowym – to, co znajduje się w mieszkaniu należy do jego właściciela i ma on możliwość dowolnego modyfikowania instalacji. Co więcej, nie są do tego potrzebne żadne uprawnienia instalatorskie – za to, co robimy we własnym domu odpowiadamy sami.

 

Najpierw projekt instalacji, potem schematy

 

Przed wykonaniem jakichkolwiek prac związanych z instalacją prądową na schodach, konieczne jest jej odpowiednie zaplanowanie. Najmniejszy problem jest wtedy, gdy budujemy dom od podstaw i wszystkie plany mamy zawarte w projekcie. Nieco trudniejsze może być planowanie w już gotowym budynku, gdyż zmiana instalacji wiąże się wtedy z koniecznością kucia ścian. W projekcie instalacji elektrycznej należy wyznaczyć sobie dokładnie, w którym miejscu chcemy mieć gniazdka, lampy i włączniki. Jeśli planujemy instalację led, trzeba też uwzględnić, w których miejscach znajdować się będą zasilacze i sterowniki do zarządzania oświetleniem. Na podstawie takich planów można sobie narysować schemat instalacji elektrycznej, która ułatwi późniejsze wykonywanie prac. Dużym ułatwieniem będzie, jeśli narysujemy oddzielne schematy dla poszczególnych elementów oświetlenia na schodach.

 

Przede wszystkim dokładność

 

Przy projektowaniu instalacji schodowej należy zwracać uwagę na wszystkie jej elementy włącznie z najdrobniejszymi szczegółami. Dzięki temu wszystkie prace związane z późniejszym wykonaniem instalacji będą przebiegały szybko i sprawnie, a gotowa instalacja będzie nie tylko w pełni funkcjonalna, ale również bezpieczna dla użytkowników. Dużym ułatwieniem podczas prac jest nie tylko schemat, ale również narysowanie sobie linii na ścianach i na tej podstawie wyznaczenie, a jaki sposób będą biegły poszczególne przewody. Jeśli wykonanie instalacji nie jest tak proste, jakby wydawało się to na początku, warto zlecić dalsze prace specjalistycznej firmie, która szybko i sprawnie wykona wszystkie prace elektryczne. Dzięki temu właścicielowi domu pozostanie jedynie odpowiednie podłączenie wszystkich źródeł światła oraz zaprogramowanie ich według indywidualnych potrzeb.

 


Przejdź do strony głównej

Oświetlenie schodowe

Listwy LED, profil ledowy, profile LED

Lampki schodowe, oprawa schodowa

Czujnik ruchu schodowy, czujnik ruchu i zmierzchowy

Taśmy ledowe, ledy do pokoju

Zasilacze LED

Oprawy sufitowe, oczka sufitowe

Ściemniacz LED, sterownik led

01234
0
Sklep internetowy shopGold
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu