wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Oświetlenie schodowe
Dodatkowe opcje przeglądania
Kontakt
Hity sklepowe
Opinie o produktach
Zmiana języka
PolskiAngielskiNiemieckiRosyjskiCzeski
Waluta
Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

 

Oświetlenie schodowe

Efektowne i nowoczesne oświetlenie schodów

 

Oświetlenie schodów to istotny fragment planowania klatki schodowej, powiązany z bezpieczeństwem ruchu mieszkańców. Wybór oświetlenia nadaje charakter klatce schodowej, podkreśla całą oprawę architektoniczną domu i jego piękno.

Na rynku dostępne jest wiele rodzajów oświetlenia schodowego, które pozwalają na zaspokojenie praktycznie wszystkich oczekiwań inwestorów. Dostępne rozwiązania oferują różnorodność rozmiarów, barw i form.

Kierunek projektowania oświetlenia schodowego wskazuje na przewagę rozwiązań inteligentnych opartych na sterownikach schodowych. Wynika to z niepowtarzalności zastosowania tego rozwiązania w zakresie użytkowym, dekoracyjnym ekonomicznym i bezpieczeństwa.

 

Oświetlenie schodowe LED oparte o punkty świetlne

 

Oświetlenie LED schodów projektowane jest zazwyczaj w oparciu o taśmy LED lub oprawy schodowe LED.

Taśmy LED montuje się pod „noskami” stopnic a oprawy na ścianie bocznej, zazwyczaj na wysokości 15-20 cm nad powierzchnią stopni, daje to optymalne rozproszenie światła.

Zalety oświetlenia schodowego LED zostały już dawno zauważone i wykorzystane przez dekoratorów i projektantów wnętrz, elastyczność tej technologii umożliwia przekształcenie klatki schodowej w reprezentacyjną część domu. Tylko wyobraźnia przy milionach kombinacji na jakie pozwala technologia LED ogranicza designerów w wykonaniu dekoracyjnego oświetlenia schodowego z zastosowaniem LEDów.

 

Planowanie i przygotowanie instalacji elektrycznej do oświetlenia schodów

Podświetlenie LED klatki schodowej powinno być zaplanowane dużo wcześniej niż planowane położenie okładzin końcowych. Wiąże się to z koniecznością ukrycia przewodów elektrycznych oraz odpowiedniego ich ułożenia. Sposób wykonania okablowania zależy od wybranej formy oświetlenia (lampy zapalane wspólnie, ściemnianie, efekt fali, zastosowanie czujników ruchu/zmierzchu).

Dobór odpowiednich przewodów też jest związany z typem planowanego oświetlenia. Zwyczajowo dla instalacji 230V stosujemy przewody 3-żyłowe oraz puszki elektryczne, a dla układów niskonapięciowych 12V/24V 2-żyłowe,  z tym, że należy pamiętać o miejscu na zasilacz.

Naszym klientom oferujemy pomoc i dokładne schematy opisujące krok po kroku, jak wykonać i uruchomić instalację oświetlenia schodów.

Efektowne i inteligentne sterowanie oświetleniem LED schodów

Profesjonalne sterowanie oświetleniem LED schodów wymaga zastosowania odpowiednich urządzeń. Nasza firma od lat produkuje i udoskonala inteligentne sterowniki schodowe. Efekt płynnego rozświetlania uzyskujemy poprzez modulację szerokości impulsów. Wykorzystanie tej technologii daje nowe możliwości funkcjonalne i dekoracyjne (animacje, płynne zapalanie kolejnych punktów świetlnych, podświetlanie schodów w trybie standby). Tysiące realizacji na wszystkich kontynentach potwierdza, iż to rozwiązanie jest praktyczne i estetyczne.

W praktyce klienci korzystają z poniższych opcji dostępnych w wersjach podstawowych i rozszerzonych naszych sterowników schodowych:

- Podświetlenie LED stopni schodowych – realizowane jest poprzez taśmy LED lub oprawy schodowe LED. Rozwiązania firmy RESTAN umożliwiają zastosowanie zarówno taśm jednokolorowych jak i wielokolorowych. Sterowniki MONO-1 i RGB-01 pracują w trybie skokowym i płynnym a sterownik RGBW-R umożliwia wybór spośród 9 trybów pracy.

- Ściemnianie oświetlenia schodowego – realizowane poprzez wpięcie w układ dowolnego ściemniacza PWN np. z systemu MILIGHT. Daje to użytkownikowi możliwość elastycznego zarządzania tym elementem poprzez możliwość wykorzystania zarówno elementów niezależnych jak i sprzężonych z inteligentnym domem (FIBARO, KNX).
- podświetlenie stopni schodowych po zmierzchu – realizowane jest poprzez funkcję standby  Uzyskujemy  możliwość regulacji podświetlenia w zakresie 5-50% mocy zastosowanego źródła światła. Opcję tę można wyłączyć i z niej nie korzystać.
- Podświetlenie LED poręczy schodów – można realizować poprzez dowolny kanał na sterowniku. Użytkownik uzyska efekt zapalania poręczy w sekwencji świetlnej. Takie rozwiązanie jest niezwykle efektowne.
 - Płynność zapalania i gaszenia- jest dostępna we wszystkich modelach naszych sterowników do schodów, jest to jedna z wielu opcji form wygaszania jakie oferują nasze produkty. 
- Obsługa półpiętra – Nowoczesne budownictwo jednorodzinne często stosuje rozwiązanie półpiętra z zejściem do jednego, dwóch pomieszczeń typu pralnia, sypialnia. Sterowniki schodowe RESTAN umożliwiają obsługę półpiętra poprzez zastosowanie trzeciego dodatkowego czujnika, który montuje się na półpiętrze.
- fala świetlna – To podstawowa funkcjonalność w sterownikach RESTAN. Zapalanie sekwencyjne stopień po stopniu, czy też lampka po lampce, jednocześnie użytkownik uzyskuje „w pakiecie”” funkcjonalność miękkiego (rozmytego) rozświetlania lub skokowego – do wyboru.

 

- Równoczesne zapalanie i gaszenie punktów świetlnych - opcja włącz/wyłącz – Równoczesne zapalanie oświetlenia schodowego jest najpopularniejszym rozwiązaniem. Można go w prosty sposób zrealizować wykorzystując czujniki ruchu/zmierzchu RESTAN lub korzystając z jednej z funkcji sterownika schodowego RGBW-R.  Instalacja elektryczna jest prostsza ale efekt wizualny tylko podstawowy.

 

Inteligentne oświetlenie LED schodów z czujnikami ruchu i zmierzchu

 

Automatyczne (inteligentne) oświetlenie schodów nie będzie pełne jeśli nie „uzbroimy” go w czujniki ruchu. RESTAN oferuje czujniki zarówno do montażu natynkowego jak i podtynkowego. Oba modele są wyposażone w czujniki zmierzchu. Czujniki są jednostronne – nie wymagają więc drugiego elementu tak jak np. bariery podczerwieni. Jest to często istotne przy montażu na schodach tzw. otwartych.   Cechą charakterystyczną czujników jest wąski kąt widzenia (detekcji) oraz regulacja zasięgu, co również jest ważne przy schodach otwartych.

Posiadamy również w ofercie bariery podczerwieni współpracujące z naszymi sterownikami. Korzystając z bariery użytkownik ma pewność, ze załączenie układu nastąpi po przecięci linii podczerwieni. Wadą tego rozwiązania jest to, iż fotokomórki wymagają instalacji nadajnika i odbiornika naprzeciw siebie co nie zawsze jest możliwe.

Uzupełnieniem całego zestawu może być zegar astronomiczy lub automat zmierzchowy.

 

Inteligentne oświetlenie schodowe LED to coś co nas wyróżnia

 

Jesteśmy znanym i uznanym producentem sterowników schodowych RESTAN. Od wielu lat udoskonalamy nasze produkty przeznaczone i dedykowane do oświetlenia schodów. Znane na całym świecie sterowniki i czujniki ruchu RESTAN. W naszych sklepach internetowych oferujemy również akcesoria uzupełniające: taśmy LED, zasilacze LED, profile aluminiowe.


Oświetlenie LED na schody firmy RESTAN: pełne zestawy zawierające komponenty gotowe do montażu  - zestawy oświetlenia LED wewnętrznego schodów: hotele, mieszkania, domy, restauracje itp. w zestawach schodowe profesjonalne czujniki ruchu, które automatycznie wykrywają ruch na wejściu i zejściu ze schodów.

Zestawy oświetlenia schodów RESTAN
 

Oświetlenie schodów firmy RESTAN  jest sprzedawane w dedykowanych zestawach, każdy zestaw zawiera elementy dostosowane do liczby schodów oraz szerokości schodów. Klient może wybrać barwę podświetlenia schodów: biała ciepła, biała zimna , niebieska, czerwona, zielona, żółta.

Zestawy  

Zestawy specjalne oferowane na życzenie klienta zawierają taśmy RGBW lub RGB i pozwalają oświetlać schody w wielu kolorach

Zestawy RGB/RGBW

Zestawy RGB/RGBW  

Każdy klient opcjonalnie może dobrać do swoich schodów profile aluminiowe, które najbardziej odpowiadają warunkom montażowym na jego schodach

Profil do montażu powierzchniowego lub we frezie

Profil do montażu we frezie

Profil do montażu kątowego

 

Zestaw jest prosty w montażu i pozwala każdemu użytkownikowi samemu zainstalować oświetlenie schodowe

Oferujemy również usługę przygotowania zestawu poprzez dolutowanie przewodów odpowiedniej długości do taśm LED – usprawnia i przyspiesza to proces montażu u klienta

 


Przejdź do strony głównej

Oświetlenie schodowe

Listwy LED, profil ledowy, profile LED

Lampki schodowe, oprawa schodowa

Czujnik ruchu schodowy, czujnik ruchu i zmierzchowy

Taśmy ledowe, ledy do pokoju

Zasilacze LED

Oprawy sufitowe, oczka sufitowe

Ściemniacz LED, sterownik led

01234
0
Sklep internetowy shopGold
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu