wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Zastosowanie profili LED
Dodatkowe opcje przeglądania
Kontakt
Hity sklepowe
Opinie o produktach
Zmiana języka
PolskiAngielskiNiemieckiRosyjskiCzeski
Waluta
Chmura tagów
Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

 

Zastosowanie profili LED

Zastosowanie profili LED

 

Profile

LED oferują wiele możliwości wykorzystania diod LED do inteligentnego oświetlenia wewnątrz i na zewnątrz. Jest całkowicie bezpieczny przed zarysowaniami i uderzeniami, dzięki czemu bezpieczna instalacja jest możliwa nie tylko na ścianie i suficie, ale także na podłodze. Można ustawić atrakcyjne akcenty, dlatego ta nowoczesna koncepcja oświetlenia jest dziś coraz częściej stosowana. Poniższy artykuł wyjaśnia wszystko na temat stosowania profili LED.

 

Czym dokładnie jest profil LED?

 

Profile

LED służą do zapewnienia skutecznego chłodzenia taśm LED. tak, aby mogły osiągnąć szczególnie długą żywotność. Taśmy LED są również chronione w profilach i dlatego mogą być również dobrze stosowane na zewnątrz. Istnieje kilka różnych rodzajów profili LED, które mogą doskonale dostosować się do różnych obszarów zastosowań.

Możesz również wybrać różne osłony dla profili. W ten sposób możliwe jest osiągnięcie rozproszonego lub częściowe rozproszenie. Taśmy LED są zazwyczaj wyposażone w samoprzylepny tył, dzięki czemu można je łatwo wkleić w profile.

 

Paski

LED mogą być również używane bez profili. Ale wkrótce zaczynają się nagrzewać, co ostatecznie wypala. Jednak profil aluminiowy jest w stanie wydobyć i rozproszyć ciepło z paska LED. Dlatego zaleca się, aby zawsze używać profili podczas pracy z taśmami LED do oświetlenia.< / p>

 

Profile zapewniają również ochronę przed mechanicznym uszkodzeniem taśm LED. Profile umożliwiają również wpuszczenie pasków do ziemi. Ponadto paski LED wyglądają znacznie atrakcyjniej, gdy są osadzone w profilu. Profile mogą być również utrzymywane w czystości dzięki różnym osłonom, dzięki czemu oświetlenie zawsze wygląda optymalnie.

 

Profile

LED są dostępne w różnych szerokościach. Możliwe jest więc przyklejenie więcej niż jednego paska LED w profilach, na przykład w dwóch różne kolory światła. Rozwiązanie to okazuje się również bardzo elastyczne pod względem długości, ponieważ same profile można łatwo dostosować do wymaganych długości.

 

Wiele zastosowań profili LED

 

Oświetlenie pośrednie może zapewnić przyjemne światło w pomieszczeniach i może być również stosowane w zewnętrznych obszarach domu. Profile LED oferują proste rozwiązanie do realizacji takiego oświetlenia w sprytny sposób. Profile mogą być montowane na ścianie i zapewniają nieoślepiające światło, które można wykorzystać do oświetlenia pomieszczenia w nowoczesny sposób.

 

Profile można również przymocować do mebli i, na przykład, zapewnić specjalne oświetlenie półki lub gabloty, dzięki któremu można umieścić piękne przedmioty dekoracyjne w centrum uwagi. Dzięki profilom LED można również pracować na podłodze lub na schodach. Na przykład bezpieczeństwo na schodach można zwiększyć, oświetlając każdy krok bez oślepiania i bez cieni.

 

W sektorze profesjonalnym profile LED są również wykorzystywane w wielu aplikacjach. Mogą być używane do oświetlania billboardów, a także mogą zapewnić dobre oświetlenie witryn sklepowych. Targi mogą również korzystać z profili LED, a nawet na parkietach tanecznych, profile zapewniają, że można zainstalować ciekawe oświetlenie bezpośrednio na podłodze.

 

zawieszane i wpuszczane

 

Jeśli interesują Cię profile LED, zauważysz, że istnieją zarówno profile wbudowane, jak i natynkowe. Profile natynkowe nadają się do późniejszego montażu i mogą być mocowane do powierzchni na różne sposoby. Można je instalować na przykład w szafkach i półkach lub pod barierkami w kuchni. Do mocowania można użyć taśmy samoprzylepnej lub silikonu, a w niektórych przypadkach można użyć specjalnych klipsów montażowych.

 

Profile wpuszczane mogą być osadzone w ścianach, sufitach lub meblach w taki sposób, aby były całkowicie uszczelnione. W celu instalacji należy najpierw osadzić w ścianie lub suficie, w którym profile można następnie przykleić lub wkręcić. Żele flu profili zapewniają, że nie ma wystających krawędzi. Dlatego wbudowane profile wyglądają wyjątkowo czysto i profesjonalnie.

 

Które profile LED są prawidłowe?

 

Profile

LED są dostępne w różnych wersjach. Przy wyborze ważne jest, aby najpierw określić, gdzie należy umieścić profile. Przede wszystkim ważne jest,aby wiedzieć, czy profile powinny być instalowane wewnątrz, czy na zewnątrz. W przypadku obszaru zewnętrznego ważne jest, aby wybrać profile, które są całkowicie wodoodporne. Dzięki profilom LED można stworzyć doskonałe oświetlenie podjazdów lub chodników.

 

Zastosowanie profili LED to także ciekawa opcja oświetlenia na ścieżkach ogrodowych czy na tarasie. Oświetlenie LED wymaga niewielkiej mocy, dzięki czemu może również utrzymać to oświetlenie przez całą noc. Dobrze oświetlone tereny zewnętrzne przyczyniają się do zwiększenia bezpieczeństwa domu.

 

Profile

LED do użytku wewnątrz pomieszczeń

 

Wewnętrzne profile LED znajdują swój prawdziwy moment chwały, ponieważ umożliwiają nowoczesne i spektakularne koncepcje oświetlenia. Profile z oświetleniem LED stają się coraz bardziej popularne wśród klasycznych lamp, ponieważ mają szereg zalet . Należą do nich na przykład następujące punkty:

 

  • Bardzo niskie zużycie energii
  • Długa żywotność
  • Łatwa instalacja dzięki małej głębokości instalacji
  • Wysoka wydajność świetlna
  • Światło bez migotania

 

Z reguły stosuje się profile aluminiowe, które jednocześnie zapewniają bezpieczne odprowadzanie ciepła. Rozróżnia się różne profile, co umożliwia posiadanie różnych wbudowanych opcji.

 

Profile

nawierzchniowe są najczęściej używane do oświetlania półki lub do wykrywania jasnego światła na powierzchni roboczej w kuchni. Dzięki profilom powierzchni można również skutecznie oświetlać niektóre obiekty, takie jak klejnot. W ten sposób fascynujące atrakcje można ustawić w pokoju przy niewielkim wysiłku .

 

Profile

narożne doskonale nadają się do oświetlenia sufitowego i mogą być montowane w narożnikach między ścianą a sufitem. Charakteryzują się bardzo prostą możliwością montażu. Można je łatwo przymocować za pomocą wkrętów samogwintujących i nadają się również do trudno dostępnych miejsc.

 

Profile

specjalne mają najbardziej wszechstronne zastosowanie. Oświetlenie sufitowe, dozujące, oświetlenie podłogowe i oświetlenie schodów należą do obszarów, w których można stosować specjalne profile.

 

Profile

płytki są tworzone do wkomponowania w ściany wyłożone kafelkami. Są one wyposażone w specjalne żele fluum;, które są wbudowywane w klej do płytek podczas układania płytek i szybko do niego przylegają. Mogą być wbudowane między płytki lub zapewnić wykończenie połowy ściany z płytek .

 

Dostępne i nadające się do chodzenia profile nadają się do podjazdu i chodnika. Kupując, należy zwrócić uwagę na to, jakie obciążenie mogą wytrzymać. W przypadku chodników wystarczy nośność 150 kg , natomiast przy wejściu należy wybrać 300 kg.

 


Przejdź do strony głównej

Oświetlenie schodowe

Listwy LED, profil ledowy, profile LED

Lampki schodowe, oprawa schodowa

Czujnik ruchu schodowy, czujnik ruchu i zmierzchowy

Taśmy ledowe, ledy do pokoju

Zasilacze LED

Oprawy sufitowe, oczka sufitowe

Ściemniacz LED, sterownik led

Zobacz nasze nowości

01234
0
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu