wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Sterowniki LED
Dodatkowe opcje przeglądania
Kontakt
Hity sklepowe
Opinie o produktach
Zmiana języka
PolskiAngielskiNiemieckiRosyjskiCzeski
Waluta
Chmura tagów
Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

 

Sterowniki LED

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

1)      Obecnie można bardzo łatwo i stosunkowo tanio wykonać efektowne oświetlenie przy pomocy diod LED. Dioda LED, czyli dioda elektroluminescencyjna jest półprzewodnikowym elementem emitującym światło.

Oświetlenie takie charakteryzuje się niską energochłonnością, wysoką skutecznością oraz interesującą barwą światła. Posiadają szereg zalet, można między innymi często je włączać i wyłączać bez większego ryzyka ich uszkodzenia, święcą pełną mocą od razu po podaniu zasilania, są bardzo żywotne (nawet do 50 razy bardziej niż standardowe żarówki).

Co najważniejsze, diody generują od razu skupione światło nie potrzebując do skupienia wiązki jakichkolwiek innych elementów typu odbłyśnik, a diody nie są dużych rozmiarów. Gama kolorystyczna diod jest bardzo szeroka, pozwala na złożenie praktycznie dowolnego obrazu. Wszystko to pozwala na zbudowanie niespotykanych dotąd metod ułożenia oświetlenia niemożliwych do zrealizowania przy pomocy starszych technologii.

Od dawna już stosuje się pojedyncze diody jako sygnalizatory stanu pracy urządzenia. W ubiegłych latach diody stosowano w budownictwie tylko jako oświetlenie dodatkowe lub dekoracyjne, natomiast obecnie często stosuje się już diody LED jako główne źródło światła w budynkach czy samochodach. Bardziej zaawansowane projekty wymagają zastosowania urządzeń takich jak sterowniki LED, dzięki którym można kierować parametrami wydzielanego światła.

Niezbędne staje się to w przypadku zastosowania diod LED w reklamie, gdzie często stosuje się przyciągające wzrok dynamicznie zmienne elementy. Często oświetlenie zewnętrzne domów również wykorzystuje tę technologię, dzięki temu można mieć np. podświetlony podjazd oraz rozświetlony ogród w nocy. Oświetlenie takie wydaje się być niezbędne przy projektowaniu domu pasywnego, bardzo pomaga ono obniżyć zapotrzebowanie na energię budynku.

Diody można łączyć w moduły, które można docinać w miarę potrzeb do danego zastosowania, pozwala to na silną indywidualizację danego miejsca. Diody LED stosuje się nawet w latarkach o bardzo wysokiej sprawności, dzięki temu z jednostki pojemności baterii są w stanie wytworzyć o wiele większą ilość światła niż standardowe żarówki. Powstały już diody dużej mocy, gdzie pojedyncza dioda może świecić nawet mocą 10 watów, wymaga to jednak zastosowania radiatorów lub instalowania na metalowej lub podobnej energodyspersyjnej powierzchni.

Diody LED można również wykorzystywać jako wyświetlacze, jest to po prostu zbiór wielu połączonych diod sterowanych odpowiednim sterownikiem. Nie do przecenienia jest również fakt, że w diodach nie ma żadnych metali ciężkich ani innych szkodliwych substancji, co przy obecnej modzie na ekologię może uchroni diody przed regulacjami ograniczającymi ich rozwój. W przyszłości praktycznie nieuniknione wydaje się wyparcie żarówek czy świetlówek przez diody LED jako dowolne źródła światła, jedynie może nowsza, bardziej energooszczędna technologia będzie w stanie zagrozić diodom, jednak z użytku nie wyjdą jeszcze na pewno przez długi czas.


Przejdź do strony głównej

Oświetlenie schodowe

Listwy LED, profil ledowy, profile LED

Lampki schodowe, oprawa schodowa

Czujnik ruchu schodowy, czujnik ruchu i zmierzchowy

Taśmy ledowe, ledy do pokoju

Zasilacze LED

Oprawy sufitowe, oczka sufitowe

Ściemniacz LED, sterownik led

Zobacz nasze nowości

01234
0
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu