wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Powłoka schodów - cenne wskazówki dla majsterkowiczów
Dodatkowe opcje przeglądania
Hity sklepowe
Opinie o produktach
Zmiana języka
PolskiAngielskiNiemieckiRosyjskiCzeski
Waluta
Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

 

Powłoka schodów - cenne wskazówki dla majsterkowiczów

Podczas malowania schodów zdecydowanie należy zwrócić uwagę na jakość powłoki. Na rynku dostępne są różne powłoki, które różnią się jakością. Ważne jest również, aby schody były odpowiednio przygotowane przed nałożeniem powłoki.
 

Co należy wziąć pod uwagę podczas malowania schodów?


Podczas malowania schodów należy zwrócić szczególną uwagę na jakość materiału. Na rynku dostępne są różne powłoki, z których każda ma swoje specyficzne zalety. Wyboru należy zatem dokonać w oparciu o osobiste preferencje i potrzeby. Ważne jest również dokładne oczyszczenie schodów przed powlekaniem, w przeciwnym razie na pokryciu mogą pojawić się nieestetyczne plamy.
Nie powinno być pęknięć, a schody powinny być dobrze wyczyszczone. Również stopnie nie powinny być zbyt niskie, w przeciwnym razie niektóre powłoki nie utrzymają się.

Pomaluj lub pokryj schody?


Nie jest łatwo odpowiedzieć na pytanie, czy należy malować, czy malować schody. Przede wszystkim zależy to od tego, jakie masz schody.
Jeśli masz lekkie drewniane schody, warto je pomalować. Daje to drewnu ładną i równomierną warstwę farby oraz chroni je przed brudem i wilgocią.
Z drugiej strony, jeśli Twoje schody są z kamienia, betonu lub metalu, lepszym wyborem będzie powłoka. Chroni to materiał przed wilgocią, brudem i zużyciem.
Należy również wcześniej zastanowić się, gdzie i jak chcesz zainstalować oświetlenie schodowe. Można go zamontować bezpośrednio na schodach, stopniach, poręczy lub sąsiedniej ścianie.


Jakie są rodzaje powłok schodowych?


Powłoki schodowe mogą być oferowane w wielu wariantach. Najbardziej znanymi i najczęściej stosowanymi rodzajami są farby dyspersyjne, glazura, werniks oraz powłoka olejowo-woskowa.
Farba emulsyjna to farba na bazie wody, zwykle wytwarzana na bazie akrylu. Nadaje się szczególnie do schodów wykonanych z drewna, kamienia lub betonu, ponieważ daje efekt wysokiego połysku.

Lazura to farba chroniąca drewno, produkowana na bazie wody i oleju. Nadaje się szczególnie do wszystkich rodzajów drewna i nadaje drewnu satynowe wykończenie.
Farba jest powłoką z tworzywa sztucznego na bazie akrylu. Nadaje się szczególnie do schodów z tworzywa sztucznego i schodów metalowych.
Powłoka olejowo-woskowa to naturalna powłoka wytworzona na bazie oleju. Nadaje się szczególnie do schodów drewnianych i nadaje drewnu satynowe wykończenie.

Która jest odpowiednia dla moich schodów?


Wybierając powłokę schodową, należy najpierw zastanowić się, co jest dla Ciebie ważne. Czy schody powinny być szczególnie wytrzymałe, czy też ważny jest dla Ciebie atrakcyjny design? Czy schody często są mokre, czy też powinny przede wszystkim odpychać brud? W zależności od wymagań, jakie mają spełniać Twoje schody, dostępne są różne opcje powlekania.
Najbardziej znaną i najpopularniejszą powłoką schodową jest z pewnością malowanie. Tutaj na schody nakładana jest cienka warstwa, która chroni je przed wpływami zewnętrznymi. Schody lakierowane zazwyczaj wyglądają bardzo błyszcząco i są szczególnie wytrzymałe.
Inną opcją jest uszczelnienie. Dzięki tej metodzie nakładana jest grubsza warstwa, która zabezpiecza schody przed wilgocią, brudem i ścieraniem. Uszczelnione schody zwykle nie są tak wytrzymałe jak malowane, ale wyglądają bardzo atrakcyjnie.
Inną opcją jest folia. Jest przyklejony do schodów i dostępny w różnych kolorach. Folie są trwałe i dobrze wyglądają, ale przyklejanie ich nie jest łatwe i może się nie udać.
Inną opcją jest pokrycie go kamieniem. Dzięki tej metodzie na schodach umieszcza się różne kamienie, które chronią je przed wilgocią, brudem i ścieraniem. Powlekane schody kamienne wyglądają bardzo rustykalnie i są bardzo trwałe.
W każdym razie powinieneś wcześniej dowiedzieć się, która metoda jest najlepsza dla twoich schodów.

Ile kosztuje powłoka schodów?


Niestety nie ma ogólnej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ koszt powłoki schodów zależy od różnych czynników. Przede wszystkim wielkość schodów odgrywa rolę: im dłuższe i szersze schody, tym więcej materiału potrzebuje dostawca powłoki i tym droższa jest powłoka schodów.
Oczywiście liczba stopni wpływa również na koszty: im więcej stopni ma klatka schodowa, tym wyższe są koszty materiałów i robocizny. Ważną rolę odgrywa również rodzaj powłoki: powłoka wierzchnia jest znacznie tańsza niż powłoka elastyczna. Podsumowując, koszt powłoki schodów może wahać się od 100 złotych do kilku tysięcy złotych. 

Jakie są zalety powłoki schodowej?


Główną zaletą powłoki schodowej jest zwiększenie bezpieczeństwa. Powłoki zwiększają przyczepność i zapobiegają ślizganiu się schodów. Ponadto powłoki mogą chronić przed brudem, wilgocią i wilgocią. Dzięki temu schody dłużej pozostają czyste i suche. Ponadto powłoka może poprawić wygląd klatki schodowej. Na przykład można je zaprojektować w innym kolorze, aby klatka schodowa lepiej pasowała do wnętrza domu.

Jak trwała jest powłoka schodowa?


Trwałość powłoki schodów powinna być oczywiście jak najdłuższa. Wiele czynników odgrywa tutaj rolę. Zasadniczo istnieją dwa różne rodzaje powłok: na bazie tworzywa sztucznego lub na bazie metalu. Powłoki z tworzywa sztucznego twardnieją pod wpływem światła UV, dzięki czemu są bardzo wytrzymałe. Powłoki metalowe utleniają się i dlatego mogą wytrzymać więcej uderzeń, ale są bardziej podatne na zarysowania.
Powłoka na bazie tworzywa sztucznego trwa zwykle około dziesięciu lat, a powłoka na bazie metalu około pięciu lat.


Jak nakłada się powłokę na schody?


Powłoka schodów jest zwykle nakładana na nowe pokrycie. Aby to zrobić, schody należy najpierw dokładnie wyczyścić. Następnie nakładane jest nowe pokrycie i schody muszą wyschnąć. Następnie można nałożyć powłokę schodów. Powinien być nakładany możliwie równomiernie, aby uzyskać optymalną trwałość. Po wyschnięciu powłoki schodów można ją natychmiast załadować.

Wskazówki dotyczące optymalnej pielęgnacji


Powłoka schodów zwykle wymaga niewielkiej konserwacji. Brud można łatwo usunąć wilgotną szmatką. W przypadku silnych zabrudzeń można również użyć łagodnego środka czyszczącego. Ważne jest, aby nie stosować agresywnych środków czyszczących, ponieważ mogą one uszkodzić powłokę.
 

Przejdź do strony głównej

Oświetlenie schodowe

Listwy LED, profil ledowy, profile LED

Lampki schodowe, oprawa schodowa

Czujnik ruchu schodowy, czujnik ruchu i zmierzchowy

Taśmy ledowe, ledy do pokoju

Zasilacze LED

Oprawy sufitowe, oczka sufitowe

Ściemniacz LED, sterownik led

01234
0
Sklep internetowy shopGold
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu