wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Praktyczne zastosowanie technologii LED » Oświetlenie – schody drewniane
Dodatkowe opcje przeglądania
Kontakt
Hity sklepowe
Opinie o produktach
Zmiana języka
PolskiAngielskiNiemieckiRosyjskiCzeski
Waluta
Chmura tagów

Oświetlenie – schody drewniane

Schody drewniane posiadają niejednokrotnie bardzo ciekawy wzory stworzone przez sama naturę. Aby dodatkowo uwydatnić ich estetyczne walory projektanci wnętrz bardzo często sięgają po iluminacje w technologii LED. Imponująca struktura drewna wymaga technologicznego wsparcia, aby w pełni podkreślić jej walory estetyczne. 

Budowa okazałych schodów z drewna jest kosztowną inwestycją, której potencjał powinien zostać wykorzystany do maksimum. Dlatego właśnie schody drewniane nie mogą obyć się bez profesjonalnego oświetlenia. Dotyczy to zarówno skromnych jak i rozległych konstrukcji tego rodzaju. Niezależnie od tego, czy posiadacie schody dębowe czy wyprodukowane z egzotycznej odmiany drewna afrykańskiego – odpowiednio rozmieszczone diody LED  zagwarantują bezpieczeństwo, a jednocześnie pozytywnie wpłyną na odbiór warstwy estetycznej całej konstrukcji.        

Obecne systemy oświetlenia pozwalają bardzo efektywnie ukryć źródła światła zamontowane na schodach. Diody LED najczęściej zlokalizowane są pod poszczególnymi stopniami, co sprawia, że osoba korzystająca ze schodów zauważa jedynie emitowane światło. Czasami projektanci decydują się również na rozmieszczenie diod po bokach konstrukcji. Najczęściej wykorzystywanym źródłem światła są precyzyjnie przycięte taśmy LED w specjalnych profilach. Schody drewniane to również obiekty, gdzie w wielu przypadkach znajdują zastosowanie inteligentne sterowniki, które aktywują się w zależności od zmiany określonych parametrów otoczenia analizowanych przez czujniki ruchu lub zmierzchu. Automatyczne oświetlenie jest szczególnie przydatne, jeżeli z schodów często korzystają dzieci lub osoby starsze. W przypadku zastosowania zaawansowanych elementów elektronicznych gra światła i cieni zyskuje dodatkowe walory estetyczne. Diody można rozmieścić w dowolnych punktach otaczającej przestrzeni, co powoduje, że projektant wnętrz może z komponentów nowoczesnych systemów LED stworzyć prawdziwe dzieło sztuki. Jest to najdyskretniejsze  źródło światła, które może jako jedyne całkowicie zostać ukryte w konstrukcji schodów. Cecha ta dotyczy nie tylko samych profil i taśm, ale również wszystkich akcesoriów potrzebnych do stworzenia efektywnego zestawu.  

schody drewniane

Delikatne światło LED doskonale komponuje się z wyrafinowaną strukturą drewna. Brak stosownego oświetlenia sprawia, że wielu użytkowników nawet nie zauważy, na jak piękne schody drewniane dane im było wkroczyć. Inwestycję w nowe elementy architektoniczne tego typu warto od razu połączyć ze odpowiednim projektem oświetlenia. Obecne w sklepie Illuminations.pl dostępne są zestawy, których montaż na każdych schodach drewnianych przeprowadzony może zostać nawet przez osoby nie będące ekspertami w dziedzinie oświetlenia. Stąd wielu konsumentów decyduje się na samodzielną wymianę posiadanych lamp na diody LED umieszczone w taśmach.   

Schody to szczególny element wnętrz, który powinien być dobrze widoczny, aby każdy mógł z nich sprawnie i bezpiecznie korzystać. Sprawne oświetlenie jest jednym z elementów obowiązkowych w tym obszarze. Diody LEDowe to na pewno najbardziej ekonomiczna wersja oświetlenia, jeżeli chodzi o schody drewniane. Niskie zużycie energii elektrycznej towarzyszy wszystkim zestawom proponowanym przez nasz sklep dla tego obszaru zastosowania. Wszystkie oferowane rozwiązania tego typu są wzorowym przykładem połączenia estetyki z funkcjonalnością. Pomożemy Państwu oświetlić schody drewniane o dowolnej konstrukcji i długości. Posiadamy gotowe zestawy, dla schodów drewnianych o najczęściej występującej szerokości.     

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Praktyczne zastosowanie technologii LED
01234
0